İstanbul'un İlçelerinde Yapılan Seçim Anketi Sonuçları Açıklandı

Yerel seçimler öncesi seçim anketleri çalışmalarında İstanbul'daki bazı ilçelerin de sonuçlarını...

A+ A-
Yerel seçimler öncesi seçim anketleri çalışmalarında İstanbul'daki bazı ilçelerin de sonuçlarını açıklayan ORC Araştırmanın 2014 seçim anketi sonuçları oldukça dikkat çekti. İstanbul'un en kalabalık ve en büyük ilçelerinde yapılan seçim anketleri sonucunda, 2014 Yerel Seçimleri'nin oldukça çekişmeli geçeceği ortaya çıktı. İşte ilçe ilçe yerel seçimlere sadece 20 gün kala İstanbul'daki son sonuçlar. 
Türkiye'nin en büyük şehri olan İstanbul'daki seçim yarışı kadar, ilçelerde de benzer bir yarış son hızıyla devam ediyor. Nüfus bakımında Türkiye'deki birçok ilden, hatta bazı dünya ülkelerinden de büyük olan İstanbul'daki ilçelerde son yapılan seçim anketi sonuçlarına göre, CHP ve Ak Parti arasında müthiş bir yarış yaşanıyor. İşte o ilçeler ve yapılan seçim anketleri sonucu.

SARIYER'DE MÜTHİŞ ÇEKİŞME

Geçtiğimiz yerel seçimlerde CHP'nin küçük bir farkla kazanarak, Ak Parti'nin elinden aldığı Sarıyer'de 2014 Yerel Seçimleri de bir hayli çekişmeli geçeceğe benziyor. Geçtiğimiz yıl Ayazağa semtinin hangi ilçe sınırları içerisinde kalacağı tartışmaları ile gündeme gelen ilçe, bu yıl da 10 bin hayali seçmen iddiası ile gündeme geldi. Sarıyer'de CHP Şükrü Genç, Ak Parti ise Sedat Özsoy ile seçimlere girecek. İşte Sarıyer Mart 2014 son seçim anketi.

ŞİŞLİ'DEKİ SONUÇLAR ŞAŞIRTTI

ORC'nin anketine göre ise Şişli'de hiç de beklenmedik bir sonuç ortaya çıkıyor. 3 dönemdir belediye başkanlığını yapan Mustafa Sarıgül'ün İBB adayı olmasıyla birlikte, 2014 seçimlerine Erdal İnönü'nin oğlu Hayri İnönü ile girmeye karar veren CHP ile Ak Parti arasındaki oy farkının %5'lere düştüğü belirtiliyor. Hatırlanacağı gibi Mustafa Sarıgül döneminde Şişli, %60'lara varan oranlarla Sarıgül demişti.

MALTEPE'DE FARK 4 PUAN

Geçtiğimiz yerel seçimlerin bir diğer tartışmalı ilçesi Maltepe'de ise CHP ilk sırada görünüyor. Bir önceki seçimlerde MHP adayının gerekli evraklı istenilen sürede teslim etmediği gerekçesiyle, YSK tarafından seçimlere sokulmaması büyük bir tartışma yaratmıştı. Bunun üzerine seçime giremeyen MHP adayının destekçileri, büyük oranda CHP'yi desteklemişti. 2014 için yapılan seçim anketinde ise yine CHP'nin üstünlüğü göze çarpıyor. Ancak Ak Parti güçlü adayı Edibe Sözen ile birlikte aradaki farkı %4'e indirmiş durumda.

BEŞİKTAŞ MANZARA AYNI

CHP'nin İstanbul'daki en güçlü olduğu ilçelerinde başında geldiği Beşiktaş'ta ise oldukça rahat olduğu fark ediliyor. 4 dönemdir belediye başkanlığı yapan İsmail Ünal ile devam etmeme kararı alarak, Murat Haznedar'ı aday gösteren CHP'nin son seçim anketine göre Beşiktaş'taki oy oranı %51,9 olarak ifade ediliyor. Ak Parti'nin ise oranı %26 olarak belirtildi.

ÇEKMEKÖY YARIŞ SEÇİM GÜNÜ BELLİ OLACAK

2009 yılında ilçe yapılarak ilk kez seçim heyecanının yaşandığı Çekmeköy'de kazanan yalnızca 300 oy farkla Ak Parti adayı Ahmet Poyraz olmuştu. CHP 2014 Yerel Seçimleri için ise ilk başta bir önceki yerel seçimlerde aday gösterdiği Hüseyin Avni Sipahi'yi tekrar tercih etse de, Sipahi'nin 17 Aralık operasyonunda adı geçmesi üzerine, tercihini değiştirdi. Seyfettin Yıldırım'ı aday gösteren CHP ile Ak Parti arasındaki oy farkının ORC seçim anketine göre %5 olduğu vurgulandı.

ESENYURT'A ÇAPAN DAMGASI

İstanbul'da son seçimlerde büyük bir fakla Ak Parti'nin kazandığı Esenyurt'ta ise CHP kanadında oldukça flaş olaylar yaşanmıştı. İlk olarak Esenyurt'ta Gürbüz Çapan'ı aday gösteren CHP, sonrasında ise Çapan'ı adaylıktan çekerek, Çapan'ın kardeşi Çetin Çapan'ı bu ilçeden aday gösterdi. Ak Parti'nin adayı ise yine mevcut belediye başkanı Necmi Kadıoğlu oldu. İşte Esenyurt Seçim Anketi sonucu.

BEYKOZ'DA SEÇİM YARIŞINDA SON DURUM

Seçimlerin oldukça çekişmeli geçtiği bir diğer İstanbul ilçesi Beykoz, 2014 yerel seçimleri'nde yine çekişmeye sahne olacağını gösteriyor. ORC'nin Beykoz seçim anketleri çalışmasına göre bugün seçim olsa Ak Parti Beykoz'da %39 oy alırken, CHP ise %36,3 oranında oy alıyor. Ak Parti seçimlere Yücel Çelikbilek ile, CHP ise Hızır Yılmaz ile girecek .

BEYOĞLU YİNE DEMİRCAN DEDİ

İstanbul'un hem tarihi, hem de ekonomik ve kültürel anlamındaki en önemli ilçelerinden birisi olan Beyoğlu'nda da seçim yarışı oldukça çekişmeli durumda. Ak Parti Beyoğlu'nda seçimlere mevcut başkanı Ahmet Misbah Demirci ile girmeye karar verirken, CHP ise İBB adayı Msutafa Sarıgül'ün eski eşi Aylin Kotil ile şansını deneyecek. Beyoğlu seçim anketi sonuçlarına göre Ak Parti'nin yaklaşık %52lik bir farkla önde olduğu dikkat çekiyor.

ÜSKÜDAR'DA SON DURUM

Ak Parti'nin İstanbul'daki kalelerinden birisi olarak gösterilen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin bulunduğu Kısıklı'yı da sınırları içerisinde bulunduran Üsküdar, muhafazakar seçmen için yıllardır ayrı bir öneme sahiptir. Ak Parti bu seçimlerde mevcut belediye başkanını aday göstermeyerek Hilmi Türkmen ile yola devam kararı alırken, CHP ise milletvekili ve eski Üsküdar Müftüsü İhsan Özkes'i bu ilçeden aday gösterdi. ORC'nin Üsküdar'da gerçekleştirdiği seçim anketine göre ise Ak Parti'nin şuanda ilçede yaklaşık %9'luk bir fakla önde olduğu görülüyor.Related

şişli seçim anketi 1022179272206853487

Yorum Gönder

 1. 1. Şişli'de böyle bir sonucun çıkması imkansız. %60'a yakın oyla CHP'nin kazanmasını bekliyorum.

  2. Eğer geçtiğimiz günlerdeki 10 bin hayali seçmen iddiası doğruysa seçimleri Sarıyer'de akp kazanır.

  3. beyoğlu, üsküdar ve esenyurt'u yine akp kazanır.

  4. çekmeköy, maltepe ve beykoz'u ise chp kazanır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. anjketler yanlı şişme akp istanbul seçimini kaybeder bu yıl istanbulu sarıgüllden kimse alamaz zaten istanbul seçiminde akp chp arasında az farkla akp öne geçmişti bu seçimde chp sayın gülen hocanın da oylarıyla rahatça öne geçer eger bir hayali seçmen olmazsa

   Sil
  2. ADSiZ arkadasa hayranim,kuru gölde böyle kulac ata biliyor.modern Donkisotumuz var.Vatandas.

   Sil
 2. istanbulu akp den kimse alamaz on tane sarıgülde gelse fasa fiso.

  YanıtlaSil
 3. A.K. Partisi İ.B. Belediyesini alırsa İstanbul'da AVM yapılmamış alan bulamazsınız, kalan yeşil alanlar da tamamıyla Erdoğan'ın işbirliği içinde olduğu adı işadamı diye geçen para para para diye satamayacağı değer olmayan ilkel çağ insanlarına elden veya dolaylı % deler alınarak peşkeş çekilir, şimdiye kadar yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Sarıgül bir tık daha duyarlıdır, ben ne dersem o olur demez Şişli de mümkün olduğunca o alanda yapılabilecek adımları atmıştır nokta. Selametle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğduğumdan beri şişlideyim ve kendimi bildim bileli başkanım sarıgül.Allah onun şerrinden cümle istanbulu korusun.Şişlide nefes alacak yer yok.Her bulduğu yere residence dikiyor,bina dikiyor,avm dikiyor.Bir ilçede 10a yakın avm olur mu!ŞİŞLİDE NEFES ALAMIYORUM ARTIK,OKSİJEEEN!

   Sil
 4. bu ne yaa, yücel çelikbilek beykozlulara resmen, beykozlulardan bir bok olmaz diyor ve ankette önde gidiyor, ne gerizekalı insanlar var amk.

  YanıtlaSil

emo-but-icon

2015 Genel Seçimleri'nde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

Popüler

Haberler

2015 seçim anketi

Yorumlar

2015 seçim anketi

Blog Arşivi

item